הסכמים בדיני משפחה

עורך דין אלון שגב
עורך דין גיא שמש

משרד עורכי דין שגב שמש עוסק בתחומי הסכמים שונים בתחום דיני משפחה ומלווה כל לקוח במסירות, תוך כדי שמירה על אינטרס הלקוח. הסכמים אלה יכולים להיות הסכמי ממון, הסכם חיים משותפים, הסכם הורות ועוד.

הסכמים הם הדרך המומלצת ביותר לקבוע במשפחה את חלוקת הזכויות והחובות, והם עדיפים על האפשרות של הליכים משפטיים ואף מונעים אותם. על ידי הסכמים ברורים אפשר לפתור מחלוקות מבעוד מועד, למנוע חוסר יציבות ומחלוקות בעניינים כספיים ומשפחתיים.

ההסכמים הנערכים על ידי צוות המשרד מושתתים על דיני המשפחה ועל דיני החוזים. בתום כתיבת ההסכם, מעביר אותו המשרד לאישור ערכאה משפטית ולצורך קבלת תוקף משפטי ובחינה שאכן ההסכמים נכתבו מרצונם החופשי של הצדדים.

המשרד עוסק בעריכת ההסכמים הבאים:

הסכם חיים משותפים

הסכם זה קובע הפרדה ושיתוף לגבי הנכסים של בני הזוג ומיועד לזוגות שאינם מעוניינים להינשא, אלא להיות ידועים בציבור. ההסכם נועד להסדיר את חייהם המשותפים, להגן על רכושם ונכסיהם הקודמים. כמו כן, הסכם זה יכול להכיל גם התייחסות למצב של פירוד כמו חלוקת הרכוש, תשלום מזונות ועוד.

הסכם ממון

הסכם זה נעשה טרם הנישואין או במהלכם וקובע הסכמות שונות במקרה של פרידה לגבי נכסים, חלוקת רכוש ועוד. בדרך זו אפשר למנוע הליכים משפטיים וליהנות משקט נפשי.

הסכם הורות משותפת

ההסכם נועד למודלים שונים של משפחות אלטרנטיביות המחליפות את התא המשפחתי המסורתי המוכר, כמו בני זוג שאינם ידועים בציבור או בין מי אשר לא חיים יחדיו ומעוניינים להביא לעולם ילד משותף. המשרד עורך את ההסכמים, תוך כדי חשיבה על עתיד בטוח עבור הילדים ומתן שקט נפשי להורים.